"Czas na zdrowie" w Galerii Świdnickiej
(11.06.2015)

1 czerwca 2015 roku przy współpracy z Galerią Świdnicką i Klubem Condizione Uczniowie klasy 2 g Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy zorganizowali festyn „Czas na zdrowie”. Jest to cykliczna impreza pod patronatem Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Filarem organizacyjnym była grupa „Fit to Life”, którą tworzyli: Daria Komar, Aleksandra Kowacka, Adrianna Liczbińska, Wiktoria Zawadzka, Edyta Duda, Katarzyna Rymczak, Dawid Michalski, Szymon Goździcki, Michał Skawiński, Kamil Kudłacz pod przewodnictwem pana Sebastiana Krzywdy.

Zaprosiliśmy uczniów Gimnazjum Nr 4 w Świdnicy, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w zajęciach ruchowych w Klubie Condizione. Uczestnicy festynu mogli również obejrzeć filmy o zdrowym żywieniu i aktywnych formach spędzania wolnego czasu. Wysłuchali prelekcji pani Barbary Olszewskiej z Natur House o znaczeniu drugiego śniadania i zdrowych przekąskach. Uczniowie ZSP w Świdnicy klasy technik masażysta pokazali tajniki masażu dłoni. Dziewczęta z ZSE DANCE pod okiem pani Katarzyny Czapli zaprezentowały taniec sportowy. Do udziału w imprezie zaprosiliśmy przedstawicieli firm produkujących i sprzedających zdrową żywność oraz właścicieli sklepów warzywnych. Nasze zmagania obserwowali przedstawiciele Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego i Sanepidu. Podczas imprezy zostały wręczone nagrody w szkolnym konkursie fotograficznym "Zdrowie w obiektywie". Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy 1B - Emilia Laske, wyrózniona w konkursie została Weronika Hulecka z klasy 1G, a nagrodę za udział otrzymała Anna Filipczyk z klasy 1B.

Konkurs zorganizowali pani Izabela Piętka i pan Łukasz Soboczyński, a nagrody w konkursie w postaci statywu, torby foto i pendriva ufundowała firma Mefisto. Fit to Life pragną podziękować wszystkim, którzy wsparli imprezę: Emilii Młynarczuk - za przygotowanie potraw z uczniami klasy 2 g oraz pomoc w organizacji imprezy, Izabeli Piętce - za organizację konkursu fotograficznego i obsługę techniczną, Robertowi Karwowskiemu – za opiekę medyczną podczas zajęć sportowych, Łukaszowi Soboczyńskiemu – za organizację konkursu fotograficznego i obsługę fotograficzną. Dziękujemy przedstawicielom klas ZSH-T oraz wszystkim, którzy zdecydowali się przyjść i bawić razem z nami.

Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych