(Nie)pełnosprawni w drodze do aktywności zawodowej
(11.06.2015)

Jak zaktywizować osoby niepełnosprawne na rynku pracy? Jakim potencjałem dysponują niepełnosprawni w kontaktach z pracodawcą? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy konferencji pod nazwą ,,(Nie)pełnosprawni w drodze do aktywności zawodowej - posłuchaj ile tracisz każdego dnia", która odbędzie się 16 czerwca, o godz. 12.00 w teatrze miejskim w Świdnicy.

Konferencja przeznaczona jest dla uczestników projektu systemowego ,,Droga do Aktywności", który przeprowadzaliśmy w latach 2008-2015. Zakończenie projektu było inspiracją do zorganizowania takiego spotkania - mówi Katarzyna Skrzypek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - koordynator projektu. Oprócz niepełnosprawnych w konferencji wezmą udział pracodawcy zainteresowani zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Podczas spotkania będziemy starali się udowodnić zebranym, że niepełnosprawność nie może wykluczać z aktywności zawodowej a niejednokrotnie osoby te są znacznie lepszymi pracownikami niż osoby w pełni sprawne - dodaje Katarzyna Skrzypek.

Program konferencji wygląda następująco:

11:30 Rejestracja uczestników
12:00 Otwarcie konferencji

• Prezentacja potencjału osób z niepełnosprawnością - grupa ,,Czyści Formaliści"

• Usługi asystenckie szansą na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością -
    Anna Puławska - Rodzik Prezes Fundacji Eudajmonia

• Projekt ,,Droga do Aktywności'' - Beata Galewska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy

• ,,Gotowi do pracy" - grupa Self-Adwokatów

• ,,Posłuchaj ile tracisz każdego dnia" - Mateusz Brząkowski - radca prawny, doradca ds. prawnych Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

14:30 Zakończenie konferencji

Organizatorami konferencji są: Powiat Świdnicki, Miasto Świdnica, Gmina Świdnica oraz Gmina Strzegom.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy