Zakończył etap centralny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w I LO w Świdnicy
(02.06.2015)

Dnia 29.05.2015 r. zakończył się etap centralny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Organizatorem finału było I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Do naszego miasta zjechało 25 drużyn z całej Polski.

W środę i czwartek zawodnicy walczyli w części pisemnej Olimpiady, natomiast w piątek ścisła czołówka (10 laureatów) odpowiadała na wylosowane pytania. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy -Weronika Pasek zdobyła IV miejsce, natomiast drużynowo uczniowie "Kasprowicza" uplasowali się na 3 miejscu. Organizatorem etapu centralnego Olimpiady oraz nauczycielem przygotowującym uczniów I LO do startu w Olimpiadzie był Pan Piotr Chlastawa.

I LO