Dziennikarze strzegomskiego LO mają już sprzęt reporterski
(01.06.2015)

Klasa dziennikarska LO została wyposażana w kolejny sprzęt, tym razem radiowy. Młodzi dziennikarze mają już kamerę cyfrową, a teraz profesjonalny zestaw reporterski z mikrofonem pojemnościowym, wiatrochronem z pianki, kostką z logo oraz rejestratorem cyfrowym.

Cały sprzęt licealiści będą wykorzystywali do tworzenia radia internetowego oraz telewizyjnych zapowiedzi zamieszczonych na kanale YouTube. Ten nowy projekt dziennikarski został nazwany przez licealistów „Głos Liceum”, a jego pierwsze efekty będą zamieszczone już niebawem na stronie internetowej LO (www.lo.strzegom.pl). Młodzi dziennikarze obejmą swoim zainteresowaniem szerokie spektrum tematów z życia społeczności szkolnej, gminnej i powiatowej. Nie zabraknie reportaży z ważnych wydarzeń, ciekawych wywiadów, relacji z widowisk sportowych, muzycznych i społecznych, a także refleksji i spostrzeżeń licealistów. Podczas Święta Granitu Strzegomskiego uczniowie LO, wraz ze swoim opiekunem merytorycznym Mirosławem Oczkosiem, wyruszą na strzegomski rynek, aby zarejestrować to niezwykłe wydarzenie. Będą wywiady, relacje, opinie i refleksje mieszkańców. Licealiści przejdą prawdziwy chrzest dziennikarski. Pierwsze efekty już niebawem.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu