AKTUALNO列I

Forum Zawodowe w Zespole Szk馧 Mechanicznych w 安idnicy
(01.06.2015)

We wtorek 26 maja 2015 r. w Zespole Szk馧 Mechanicznych w 安idnicy odby這 si Forum Zawodowe z udzia貫m pracodawc闚 lokalnego rynku pracy. Spotkanie zorganizowane zosta這 dla m這dzie篡 ZSM oraz dla gimnazjalist闚, uczni闚 klas III, stoj帷ych obecnie przed wyborem szko造 i dalszego kierunku kszta販enia.

Cel Forum to propagowanie kszta販enia zawodowego, poznanie kierunk闚 rozwoju i potrzeb lokalnego rynku pracy, specyfiki firm oraz zakresu ich dzia豉 i mo磧iwo軼i wsp馧pracy ze szko豉mi. W spotkaniu uczestniczyli przedsi瑿iorcy z powiatu 鈍idnickiego i dzier穎niowskiego, kt鏎zy przedstawili aktualne zapotrzebowanie swoich firm na specjalist闚 oraz wymagania, jakie powinien spe軟ia przysz造 pracownik. Firmy te prowadz dzia豉lno嗆 w zawodach i bran瘸ch, jakie szko豉 posiada w swojej ofercie edukacyjnej, tj.: szeroko poj皻ej bran篡 mechanicznej - w kt鏎ej dominuj maszyny sterowane numerycznie, bran篡 samochodowej - w kt鏎ej wiod帷a rol odgrywa diagnostyka i mechatronika samochodowa, bran篡 spedycyjnej - zajmuj帷ej si organizacj i zarz康zaniem transportem oraz informatycznej - dotycz帷ej w pe軟i poj皻ej komputeryzacji 篡cia. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:

Bran瘸 mechaniczna:

• AAM Poland Sp. z o.o. 58-100 安idnica, Szarych Szereg闚 16-18

• BMJ FORM Sp. z o.o. 58-100 安idnica, ul. ㄆkasi雟kiego 26

• DSSE Sp. z o.o. 58-130 畝r闚, Strefowa 6

• KRAUSE Sp. z o.o. 58-100 安idnica, ul. Stalowa 10

• Metalis Polska Sp. z.o.o. 58-200 Dzier穎ni闚, ul. Strefowa 6

• Nifco Poland Sp. z o.o. 58-100 安idnica, Przemys這wa 41-43

• Odlewnia 安idnica Sp. z o.o. 58-100 安idnica, Kliczkowska 58

• Przedsi瑿iorstwo AMS Sp. z o.o. 58-100 安idnica, Jagodnik 17c

• 刎UP Sp馧ka z o.o. 58-100 安idnica, ul. Wincentego Witosa 4

Bran瘸 samochodowa i spedycyjna:

• PW "FORPOL" Bogdan Fornal 58-100 安idnica, ul. Okr篹na 3

• EUROTRANS - W康o這wski 58-100 安idnica, ul. Rolnicza 5

• POLMACK POLAND Sp馧ka z o.o. 58-100 安idnica, Krzczon闚 22a

Od wielu lat firmy te wsp馧pracuj z Zespo貫m Szk馧 Mechanicznych w 安idnicy, umo磧iwiaj帷 uczniom odbywanie praktyk zawodowych, wycieczek zawodoznawczych oraz organizuj帷 spotkania z absolwentami szko造 w celu zach璚enia ich do podj璚ia pracy zawodowej. "Wierzymy i podejmujemy wszelkie starania, aby wsp馧praca przedsi瑿iorstw z Powiatu 安idnickiego z nasz szko陰 mog豉 by znacznie szersza: dotyczy to m.in. tworzenia klas partnerskich, organizacji sta篡 dla nauczycieli oraz wsp鏊nego opracowywania program闚 nauczania, dostosowanych do potrzeb pracodawc闚. Mam nadziej, 瞠 dzisiejsze spotkanie b璠zie dla naszych uczni闚 pozytywn motywacj do wi瘯szego zaanga穎wania w nauk zawodu oraz pomo瞠 im w wyborze miejsca praktyki zawodowej i przysz貫j pracy, a tegorocznym absolwentom gimnazj闚 pomo瞠 dokona w豉軼iwego wyboru szko造 ponadgimnazjalnej" powiedzia na zako鎍zenie spotkania dyrektor ZSM mgr in. Krzysztof Anklewicz.

Zesp馧 Szk馧 Mechanicznych w 安idnicy

|  do g鏎y  |