XXIX OGÓLNOPOLSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE „BIEG PAMIĘCI” GROSS – ROSEN 09.05.2015 ROGOŹNICA
(11.05.2015)

W dniu 9 maja 2015 roku w Rogoźnicy odbyły się XXIX Ogólnopolskie biegi przełajowe „Bieg Pamięci” Rogoźnica 2015. Zgodnie z tradycją przed rozpoczęciem biegów złożono wieniec pod Mauzoleum Pomordowanych na terenie Muzeum Gross-Rosen oraz zapalono znicz pamięci przyniesiony przez sztafetę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie tegorocznego "Biegu Pamięci" stanęło ponad 401 zawodniczek i zawodników. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali gorący poczęstunek oraz napoje. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, statuetki, pamiątkowe koszulki oraz książki dotyczące Muzeum Gross Rosen.

Dekoracji dokonywali Burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, Zastępca Burmistrza – Wiesław Witkowski, Poseł – Teresa Świło, Zastępca Przewodniczącego DZ LZS we Wrocławiu – Leszek Noworól oraz przedstawiciel Muzeum Gross- Rosen. Gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy za rok.