Trening systemu ostrzegania
(11.05.2015)

Wojewoda Dolnośląski informuje, że w dniach 12 lub 13 maja 2015 r. odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza polegający na uruchomieniu akustycznych sygnałów ostrzegawczych. Trening odbywać się będzie w ramach ćwiczeń pod kryptonimem RENEGADE/KAPER-15. Scenariusz ćwiczeń jest następujący.

Z Warszawy wylatuje statek powietrzny, który pozorować będzie zagrożenie z powietrza. Trasa lotu nie jest nam znana, więc jeśli pojawi się on w przestrzeni powietrznej naszego regionu uruchomione zostaną systemy alarmowe - informuje Kazimierz Siemieniecki Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Ustawodawca zobowiązuje nas do powiadomienia ludności o ćwiczeniach z użyciem syren, dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość - dodaje Piotr Dębek Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy