Najlepsi w zawodzie w roku 2015
(06.05.2015)

Uczniowie trzech świdnickich szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy, Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy zostali najlepszymi uczniami w zawodzie w 2015r. w województwie dolnośląskim.

W drodze na podium zwycięscy pokonali przeciwników nie tylko na etapie regionalnym, ale również na etapie wojewódzkim. Pierwsze miejsce w zawodzie technik budownictwa zdobyli uczniowie ZSB-E w Świdnicy Przemysław Budzyński, Patryk Byczek, Mateusz Piskorski pod opieką pani Beaty Łobazy. W zawodzie fryzjer bezkonkurencyjne okazały się uczennice ZS nr 1 w Świdnicy Natalia Barabasz, Emilia Skupień, Klaudia Mydłowska opiekunem grupy była pani Magdalena Kmiecik. Najlepszymi w zawodzie technik organizacji reklamy zostały uczennice ZSE w Świdnicy Katarzyna Knapik, Julita Teper, Aleksandra Uroda przygotowywane przez panią Magdalenę Urbańską – Maluchę. Konkurs zorganizowany został po raz drugi w ramach realizowanego przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego projektu systemowego z PO KL pn.: „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”. Laureaci otrzymali nagrody, dyplomy i gratulacje z rąk pana Cezarego Przybylskiego - Marszałka Województwa Dolnośląskiego, pana Tadeusza Samborskiego – Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, pani Wandy Gołębiowskiej – Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UMWD, pana Jerzego Więcławskiego – Dyrektora Wydziału Edukacji i Nauki UMWD, pani Małgorzaty Medyk – Zastępcy Dyrektora WEiN UMWD oraz pana Piotra Fedorowicza– Starosty Powiatu Świdnickiego. W Gali udział wzięła również pani Ewa Wolak - Poseł na Sejm RP – Członek Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, która przekazała gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Uczniowie uhonorowali zostali dyplomami i cennymi nagrodami rzeczowymi.  Natomiast ich nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz pracodawcy, u których realizują praktyczną naukę zawodu w formie praktyk zawodowych lub zajęć praktycznych - listami gratulacyjnymi i podziękowaniami. Dyrektorzy otrzymali również pamiątkowe, piękne statuetki dla szkół – mistrzów kształcenia zawodowego.