XXXVIII Konfrontacje Artystyczne Szkolnictwa Specjalnego
(24.04.2015)

14 kwietnia br. gospodarzem Konfrontacji Artystycznych w SCK był Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Koordynatorka imprezy Elżbieta Ruszkiewicz przywitała wszystkich ciepłymi słowami.

Wśród przybyłych gości na sali znaleźli się:

• Przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomasz Marczak,

• Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Przyjaciel Szkoły - Sabina Cebula,

• Naczelnik Wydziału Funduszy Unii Europejskiej - Anna Hałas,

• Marek Flakowski,

• Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy - Katarzyna Gołąbek,

• Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świdnicy - Wanda Hyla,

• Albina Witkowska - przedstawicielka Związku Zawodowego ZNP, zasłużona emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu.

Konferansjerem imprezy była Elżbieta Pienio która pomagała artystom przezwyciężyć "stracha" czyli tremę i zachęcała publiczność do aplauzów. W tym roku wystąpiło 8 wykonawców reprezentujących następujące miejscowości: SOSW z Dzierżoniowa, SOSW z Nowego Siodła, DPS z Jaskulina, DPS i ZSS ze Świebodzic oraz ZSS ze Świdnicy. W repertuarze znalazła się bajka o Czerwonym Kapturku, o smoku wawelskim, program kabaretowy pt. "Do zakochania jeden krok" oraz opowieść o zmaganiach z nałogami pt. "Chciałabym latać". Grupa uczniów z ZSS w Strzegomiu pod opieką pań: Elżbiety Ruszkiewicz, Urszuli Koniecznej, Marleny Pudło - Świdurskiej i Doroty Kędzierskiej zabrała widownię w muzyczną "Podróż po Europie". O dekoracje zadbała Anna Kowalewska. Przedszkole Specjalne pod opieką: Pauliny Węgrzynowicz i Magdaleny Wesołowskiej wybrało się do Czech, "Jożin z bażin" okazał się hitem ponadczasowym. Austrię przemierzono w rytmie walca wiedeńskiego, Grecję - w rytmie zorby, a Hiszpanię - corridy. Gdy pociąg dotarł do Warszawy, oprócz konduktora na stacji czekały już piękne panny w ludowych strojach z kultową piosenką "My Słowianie". Oklaskom nie było końca. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu przygotowali wzruszający spektakl pt. "Historia, muzyka niezwykłego", opowiadający o smutku, samotności, potrzebie wsparcia, motywacji, o realizacji pasji i marzeń. Autorem scenariusza jest Wojciech Olszański, psycholog. W finałowym "Koncercie marzeń ku pamięci" zabrakło jednego z uczestników. Piosenka zespołu "Queen" pt. "The Show Must Go On" była hołdem i pożegnaniem dla zm. Andrzeja Cielocha, który odszedł niespodziewanie, nie zdążył wystąpić na scenie, zmarł w Wielkim Tygodniu. Życie to chwile radosne i smutne. Do grona sponsorów Konfrontacji Artystycznych należą: Starostwo Powiatowe w Świdnicy - Starosta Piotr Fedorowicz, Gmina Strzegom - Burmistrz Zbigniew Suchyta, Prezes Oddziału Międzygminnego ZNP - Hanna Krosta, Prezes Anika Trajder - Supermarket "Intermarche", Marta Zięba - Piekarnia FSB, Katarzyna Jurczyk i Jolanta Jurczyk - restauracja "Syrena", Teresa i Jerzy Cichońscy - piekarnia w Olszanach, Genowefa Nowak, Maria Kiełbasa, Monika Kolano, Jarosław Tułacz, Janusz Zapała, Irena Krakowska, a także banki w Strzegomiu: Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank Spółdzielczy, Maria Michalec a także banki w Strzegomiu: Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank Spółdzielczy, WBK Bank Zachodni. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

ZSS Strzegom