Inwestycje powiatowe
(22.04.2015)

Zdemontowana widownia, częściowo wyremontowane korytarze, hol i zaplecze sanitarne. Prace nad przywróceniem dawnej świetności auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy ruszyły pełną parą.

Wykonawca przejął plac budowy pod koniec stycznia tego roku i systematycznie przeprowadza zaplanowaną inwestycję - mówi Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Zakres prac obejmuje, między innymi: docieplenie stropodachu budynku z wymianą pokrycia dachowego, wymianę sufitu podwieszonego w sali wielofunkcyjnej i zabezpieczenie konstrukcji dachu, remont elewacji zewnętrznych, remont pomieszczeń, korytarzy i holów, remont klatek schodowych, remont sceny i magazynu, remont foyer, remont widowni. Jak widać zakres prac jest bardzo szeroki. Na razie prace przebiegają bez większych problemów i termin ich zakończenia, określony na koniec tego roku, wydaje się jak najbardziej realny - podsumowuje inwestycję Starosta Świdnicki. Całość kosztować będzie prawie 2 mln. 200 tysięcy zł.

Kolejną inwestycją, aktualnie przeprowadzaną przez Powiat Świdnicki, jest termomodernizacja budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Zakres prac przy ul. Wałbrzyskiej obejmuje: odbicie istniejących tynków zewnętrznych, wyrównanie płytami styropianowymi powierzchni elewacji przeznaczonej do ocieplenia, przymocowanie płyt styropianowych do powierzchni ścian i ościeży, wykonanie tynków elewacyjnych wg. projektu kolorystyki, wymianę obróbek blacharskich i podokienników, wymianę rur spustowych wraz z przebudową wpięć do kanalizacji deszczowej, wymianę istniejącego zadaszenia wejścia. W przypadku PCPR inwestycja rozpoczęła się na początku kwietnia i zakończyć powinna pod koniec lipca. Jej koszt zamknie się w kwocie nieco ponad 119 tysięcy złotych - wyjaśnia Starosta Piotr Fedorowicz.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy