XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny
(22.04.2015)

16 kwietnia 2015r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny pod patronatem Starosty Świdnickiego Piotra Fedorowicza. Organizator konkursu – Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy gościł u siebie 27 najlepszych matematyków z liceów i techników powiatu świdnickiego.

Konkurs ten jest jednocześnie etapem powiatowym Konkursu Międzypowiatowego, zapoczątkowanego w naszym powiecie, dla powiatów partnerskich: kartuskiego, łowickiego, tatrzańskiego. Zwycięskie drużyny z tych powiatów spotkają się w maju na etapie finałowym, w tym roku w Świdnicy. Nasz powiat reprezentować będzie drużyna czterech finalistów Konkursu Powiatowego: I miejsce – Mateusz Krawczyk i Maciej Tatarski, oraz IV miejsce – Michał Tomaszewski, wszyscy z I LO w Świdnicy, natomiast III miejsce – Paulina Zawada z ZSO (II LO) w Świdnicy. Ponadto nagrodę za I miejsce w kategorii klas niematematycznych zdobyła Monika Seremet z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a drużynie życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu.

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy