Ważna informacja dla gimnazjalistów poszukujących szkoły i atrakcyjnych kierunków kształcenia
(22.04.2015)

W czwartek 16 kwietnia w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na najlepszych uczniów w zawodzie w 2015 roku.

Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego oraz Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu w ramach realizacji projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II".

Podczas uroczystej gali dyplomy i wspaniałe nagrody za zajęcie czołowych miejsc w etapie regionalnym konkursu odebrali uczniowie TECHIKUM NR 6 i ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ NR 4 ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ŚWIDNICY:

za zajęcie I MIEJSCA w zawodzie TECHNIK SPEDYTOR:
Angelika Jaciuk, Agnieszka Machowska, Damian Barcikowski z klasy IV d T
Opiekun: Paulina Chudy
za zajęcie I MIEJSCA w zawodzie TECHNIK MECHANIK:
Adam Chrzanowski, Krzysztof Śmigasiewicz z klasy IV a T, Piotr Machowski z klasy IV b T
Opiekun: Wiesław Bylicki
Obie drużyny reprezentowały subregion wałbrzyski w finale wojewódzkim konkursu.

za zajęcie II MIEJSCA w zawodzie TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH:
Stanisław Bialik, Krystian Cybulski i Damian Lempart z klasy IV c T
Opiekun: Sławomir Józwicki

Za zajęcie II MIEJSCA w zawodzie MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH:
Andrzej Nawara, Kacper Piaseczny, Wojciech Walatek z klasy III b Z
Opiekun: Daniel Pryciak

Po wręczeniu nagród uczestnicy gali zostali zaproszeni przez organizatorów i gospodarzy Centrum do zwiedzenia muzeum i jego wyjątkowej wystawy, prezentującej historię węgla i górnictwa, z bogatą ekspozycją industrialnych maszyn, stanowiących dziś zabytki techniki. Organizatorzy konkursu podkreślali fakt, iż obecność w dawnej kopalni, przekształconej na unikalny w skali Polski oraz Europy zespół obiektów służących edukacji i sztuce, doskonale wpisuje się w ideę konkursu. Łączy w ten sposób przeszłość i bogate tradycje przemysłowe regionu wałbrzyskiego z przyszłością - zdolnymi, młodymi ludźmi, najlepszymi uczniami w zawodzie, którzy właśnie w tym miejscu odbierali nagrody i gratulacje. Wszystkim naszym laureatom serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu.

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy