Sybiracy i uczniowie strzegomskiego LO na uroczystościach katyńskich we Wrocławiu
(21.04.2015)

W dniu 17 kwietnia 2015 roku we Wrocławiu odbyły się uroczystości z okazji 75. rocznicy pierwszej zsyłki Polaków na Sybir, a także zbrodni katyńskiej. W tych uroczystościach nie mogło zabraknąć również uczniów klasy mundurowej strzegomskiego LO, którzy asystowali sztandarowi szkoły oraz sztandarowi strzegomskiego Związku Sybiraków.

Delegacji przewodniczył prezes Związku Sybiraków Jerzy Orabczuk, a wsparcia przedsięwzięciu udzielił burmistrz Zbigniew Suchyta. Obchody rocznicowe rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele garnizonowym p.w. św. Elżbiety, którą koncelebrował arcybiskup Józef Kupny. Po mszy w odbył się marsz pamięci pod pomnikiem Zesłańców Sybiru, gdzie odbył się apel pamięci zakończony salwą honorową. Pod pomnikiem kwiaty złożyli członkowie Związku Sybiraków z różnych regionów Polski, a także władze państwowe. Dla klasy mundurowej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu, a asysta przy sztandarze Związku Sybiraków była prawdziwym zaszczytem – dodaje dyr. Tomasz Marczak.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu