Finał II Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla gimnazjalistów
(15.04.2015)

13 kwietnia 2015r. odbył się finał II Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Gimnazjalistów. Jest to kontynuacja wcześniejszego konkursu „Kreatywni w Kasprowiczu” w zmienionej formule. Do finału awansowało 20 uczniów spośród 139 startujących w konkursie. W konkursie wzięli udział uczniowie 9 gimnazjów Powiatu Świdnickiego.

Zawody finałowe nie były łatwe . Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin : matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zawody składały się z dwóch części : pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami. Po podsumowaniu punktów z wszystkich etapów wyłoniono trójkę zwycięzców:

I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Michał Spisak
II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Alicja Kot
III miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Grzegorz Dziewisz

Nagrody główne (tablet, słuchawki) oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym, a wręczali je: z ramienia Starosty Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy Piotr Dębek i Dyrektor I LO Robert Kaśków.

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy