Polsko-niemiecki projekt plastyczny w III LO
(01.04.2015)

Uczniowie klasy pierwszej o profilu artystycznym z grafiką komputerową i projektowaniem przestrzennym III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy mają, także poza murami szkolnymi, okazje do rozwijania swoich pasji artystycznych.

W dniach 30 marca - 01 kwietnia 2015 brali udział w polsko-niemieckim projekcie plastycznym "Miteinander lernen" w Zgorzelcu-Görlitz. Wraz z niemieckimi rówieśnikami ze Scultetus- Oberschule odbyli plener fotograficzny po zabytkach Görlitz, zwiedzili wystawę sztuki współczesnej "Die Galerie der Moderne", a także brali udział we wspólnych zajęciach plastycznych "Alte Stadt im Spiegel der Klassischen Moderne", gdzie mieli za zadanie przedstawić motywy starego miasta Görlitz w stylu sztuki nowoczesnej. Ponieważ projekt odbywał się po obu stronach Europa-Miasta młodzi plastycy mieli także zajęcia muzealne o specyfice kultury łużyckiej i zwiedzili domu niemieckiego filozofa Jakuba Böhme. Koordynatorem projektu jest wychowawca klasy germanista pan Adrian Gnilka.

III LO w Świdnicy