Wizyty monitorujące w ramach programu ERASMUS+
(30.03.2015)

W ramach realizowanego przez Zespół Szkół w Strzegomiu projektu „Praktyka zawodowa ponad granicami – kluczem do sukcesu na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w miesiącu marcu uczniowie klas III technikum informatycznego, technikum ekonomicznego i technikum górnictwa odkrywkowego, odbywają praktyki zawodowe w Londynie i w Demitz-Thumitz.

W dniach 8-11 marca 2015r dyrektor Robert Wójtowicz i wicedyrektor Dorota Sozańska, mieli okazję przyglądać się procesowi organizacji praktyk zawodowych przez instytucję partnerską ADC College w Londynie. Młodzież w czasie wizyty monitorującej odbywała zajęcia kulturowe oraz językowe. Był to także czas zapoznania się z miejscami odbywania praktyk, a także poznania wielokulturowości Londynu. Natomiast w dniu 19 marca 2015 r dyrektor Robert Wójtowicz, wicedyrektor Roman Ehlert oraz przedstawiciel Klastra Kamieniarskiego Jacek Major mieli okazję podziwiać efekty praktyk zawodowych techników górnictwa odkrywkowego. W międzyczasie odbyło się spotkanie z Susan Haerting, z którą wspólnie dokonano oceny niemieckiej części projektu.

Zespół Szkół w Strzegomiu