„Poezja i proza na wesoło i z humorem”
(16.03.2015)

VII Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej po hasłem „POEZJA I PROZA NA WESOŁO I Z HUMOREM odbył się dnia 12.03.2015 w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. W imprezie wzięli udział uczniowie z 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.

Były to szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Nr 1, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Mokrzeszowa oraz oczywiście szkoła-gospodarz, czyli ZSM. W tym roku aż 26 uczniów prezentowało humorystyczne utwory poetów angielskich i niemieckich. Licznie zgromadzonych gości zachwyciła piosenka Bobbiego McFerina „Don’t worry, be happy” w wykonaniu Barbary Rudnickiej z ZS NR1. Szczególnie piękną recytacją wyróżnili się: Michał Pęczyński z kl. I AT ZSM, Julia Pękała z ZSE, Dagmara Czarnecka z ZS CKR, Bartosz Krystkowiak z I AT ZSM, Klaudia Tyczkowska z ZS CKR, Jacek Wróblewski z I BT ZSM, Filip Kuczyński i Bartłomiej Boguń z IAT ZSM. W atmosferze ogólnej wesołości i dobrego humoru upłynęło ponad 90 min tego popołudnia. Imprezę poprowadzili konferansjerzy: Emilia Kulig z kl. I CT oraz Andrzej Jarosz z I AT. Chociaż był to ich sceniczny debiut i walczyli z tremą poradzili sobie świetnie. Brawo.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

• Wydawnictwo Oxford University Press,

• Księgarnię Językową Polanglo z Wałbrzycha,

• Radę Rodziców ZSM,

• Urząd Miasta Świdnica.

Impreza była bardzo udana, zgromadzona publiczność świetnie się bawiła i nagradzała występujących gromkimi oklaskami. Sukces Wieczoru pozwala sądzić, że będzie następna edycja imprezy przyszłym roku szkolnym. Organizatorzy z Koła Języków Obcych ZSM w składzie: Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, Anna Foryś-Musik, Jolanta Sajdak, Dorota Schab oraz gościnnie Piotr Godula zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w imprezie.

Przewodnicząca Koła Języków Obcych ZSM
Małgorzata Bogusławska-Kurzawa