„Młoda Krew Ratuje Życie” w Zespole Szkół w Strzegomiu
(20.02.2015)

W dniu 19 lutego 2015 r. po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu oraz mieszkańcy miasta mieli okazję pokaza, jak ważna jest idea niesienia bezinteresownie pomocy drugiemu człowiekowi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha od godz. 9,00 do godz.13.00 przeprowadziło zbiórkę krwi pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Akcja po raz pierwszy odbyła się w przystosowanym do tego celu ambulansie, który stanął przed budynkiem Zespołu Szkół. Uzyskany wynik z tej akcji to 12,6 litra krwi, otrzymanej od 28 dawców. Chętnych było dużo więcej, jednak nie wszyscy przeszli pozytywnie wstępne badania i wywiad kwestionariuszowy. Uczestnicy akcji otrzymali drobne gadżety oraz pakiety regeneracyjne. Koordynatorki akcji Dorota Sozańska i Monika Kozłowska dziękują wszystkim za udział w akcji.

Zespół Szkół w Strzegomiu