Delegacja z partnerskiego Miasta Jicin w Świdnicy
(20.02.2015)

W minionym tygodniu do Powiatu Świdnickiego przybyła delegacja z partnerskiego Miasta Jicin, w skład której weszli Petr Hamáček Zastępca Burmistrza Miasta Jicin, Marie Faruzelová Dyrektor Wydziału Kultury i Turystyki, Alena Stillerowa Pracownik Wydziału Kultury i Turystyki oraz Štěpánka Kolcová Menadżer Projektu.

Podczas spotkania omawiano pomysły na nowe projekty dotyczące współpracy transgranicznej w ramach nowego okresu programowania z wykorzystaniem środków pochodzących z Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2014 – 2020. Współpraca z naszym czeskim partnerem z Miasta Jicin jest wręcz modelowa, dlatego chcemy ją kontynuować w następnym okresie programowania. Ponadto, po sukcesie czerwcowego Pikniku Historycznego organizowanego w ramach projektu "Wallenstein rozwija kulturę czesko – polską”, widzimy jak dobrze tego typu wydarzenia są przyjmowane wśród mieszkańców Świdnicy i całego powiatu – podsumował spotkanie Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Wcześniej Powiat Świdnicki realizował wraz ze swoim czeskim partnerem takie projekty jak: "Turystyka bez granic. Promocja Powiatu Świdnickiego w Czechach“, „Między Nami … Dni Czeskie w Powiecie Świdnickim” i „Brana do pohadky - Wrota do bajki”.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy