AKTUALNO列I

Kolejne 鈔odki na usuwanie skutk闚 powodzi
(16.02.2015)

1 milion 100 tysi璚y z這tych. Taka kwota trafi do Powiatu 安idnickiego w ramach ministerialnego wsparcia na usuwanie skutk闚 kl瘰k 篡wio這wych. Uroczyste wr璚zenie promes odby這 si 11 lutego w Dolno郵御kim Urz璠zie Wojew鏚zkim. Kwota ta zostanie przeznaczona na dwa zadania. Pierwsze z nich to przebudowa drogi powiatowej nr 2898D na odcinku Gola 安idnicka – Krask闚.

Drugie zadanie obejmie przebudow drogi powiatowej nr 2879D w miejscowo軼i Wiry. Przebudowa drogi na odcinku Gola 安idnicka – Krask闚 to kontynuacja rob鏒 rozpocz皻ych w 2014 r. Cieszymy si, 瞠 otrzymali鄉y kolejne 鈔odki na doko鎍zenie tej inwestycji – m闚i Starosta 安idnicki Piotr Fedorowicz, kt鏎y odbiera promes z r彗 Sekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanis豉wa Huskowskiego.

Wr璚zane w 鈔od promesy stanowi kontynuacj pomocy udzielonej gminom i powiatom Wojew鏚ztwa Dolno郵御kiego w latach 2009 - 2014. ㄠczna wysoko嗆 przyznanych promes w tej transzy to 93 mln z這tych dla 76 jednostek samorz康u terytorialnego na 178 zada zg這szonych do realizacji w 2015 roku.

Piotr D瑿ek
Rzecznik Prasowy