Nowa siedziba pogotowia oficjalnie otwarta
(26.01.2015)

26 stycznia, w samo południe, oficjalnie otarto nowo wybudowaną siedzibę Pogotowania Ratunkowego w Świdnicy. W uroczystości wzięli udział szefowie gmin partycypujących finansowo w budowie, Zarząd Powiatu, Wojewoda, Posłowie i Senatorowie, dyrekcja i pracownicy pogotowia, wykonawca inwestycji, Biskup Świdnicki oraz osoby zaangażowane w budowę.

Budowa ta to doskonały przykład zgodnej współpracy samorządów Powiatu Świdnickiego. Dzisiaj otwieramy budynek nowoczesny i funkcjonalny, który będzie służył mieszkańcom a załodze dawał niezbędny komfort pracy – mówił Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Z taką nowoczesną bazą świdnickie pogotowie nie musi się martwić o kontrakt na świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego – dodał Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Do dyspozycji pacjentów i personelu przeznaczony będzie obiekt o powierzchni 1188,30 m2, z czego 1009,72 m 2 to powierzchnia użytkowa (budynek pogotowia 840,28m2 i garaże zamknięte 169, 44 m2).

Głównym inwestorem budowy było Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy. W budowie partycypowały takie samorządy jak: Powiat Świdnicki, Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Gmina Strzegom, Miasto Świebodzice, Gmina Dobromierz, Gmina Jaworzyna Śląska. Łączne nakłady finansowe zamknęły się w kwocie 3 mln. 606 tys. zł.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy