Ferie ze strzegomskim LO: od Opery Wrocławskiej do Mistrzostw Sudoku
(26.01.2015)

Od wielu lat strzegomskie LO podczas ferii organizuje interesujące konkursy, wyjazdy oraz warsztaty. Nie inaczej jest i w tym roku. Odbyły się już III Mistrzostwa Sudoku, wyjazd do kina w Wałbrzychu i Opery Wrocławskiej. A przed młodzieżą jeszcze warsztaty z Łukaszem Płoszajskim.

W poniedziałek, 19 stycznia, odbyły się III Mistrzostwa Strzegomia w Sudoku. W Konkursie wzięło udział 8 śmiałków w trzech kategoriach: kl. 4-6 SP, Gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Uczestnicy zmagali się przez 45 minut z sudoku o zróżnicowanym stopniu trudności i po tym czasie wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Uczniowie kl. 4-6 SP:
I miejsce - Colin Jankiewicz
II miejsce - Jakub Andrzejewski
III miejsce - Michał Bodnar

Uczniowie Gimnazjum:
I miejsce - Paulina Osoba
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli:
I miejsce - Maria Kwarciak
II miejsce - Irena Piórek

Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym gratulujemy.
Natomiast w środę (21.02.) pięćdziesięcioosobowa grupa miłośników opery z naszej gminy postanowiła wziąć udział w widowisku „Skrzypek na dachu”. Co ciekawe, właśnie fragmenty tego spektaklu były w listopadzie wystawiane na deskach LO. Licealiści mieli okazję zobaczyć spektakl w pięknej, operowej aranżacji. Część z nich identyfikowała się z rolami, które niedawno odkrywali w liceum. To było wspaniałe, ponad trzygodzinne wydarzenie. Już 27.01. kolejna oferta LO – warsztaty z aktorem Łukaszem Płoszajskim. Projekt współfinansowany w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu