Spotkanie opłatkowe z kombatantami
(15.01.2015)

Mnóstwo ciepłych słów, podziękowań za współpracę oraz życzenia zdrowia, sił i wytrwałości. Tak po raz dziewiąty wyglądało noworoczne spotkanie władz samorządowych z przedstawicielami Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej.

Na spotkanie przybyli członkowie i sympatycy Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, Związku Inwalidów Wojennych RP, Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych – koło miejskie, Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych – koło gminne, Światowego Związku Żołnierzy AK, Związku Sybiraków, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Władze samorządowe reprezentowane były przez Prezydent Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską, Wójt Gminy Teresę Mazurek oraz Starostę Świdnickiego Piotra Fedorowicza. Dzisiejsze spotkanie to doskonała okazja do podziękowań za Wasz wkład w wolną i niepodległą Ojczyznę, za którą wielu z Was przelewało krew. Sam jestem synem Sybiraka, więc wiem z jakimi trudami zmagaliście się w trakcie swojego życia – mówił do przybyłych Starosta Piotr Fedorowicz.

Spotkanie zorganizował i poprowadził opiekun kombatantów Tadeusz Grabowski.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy