XV Gala Bożonarodzeniowa – Od morza do Tatr
(19.12.2014)

W czwartek 18 grudnia 2014 r. po raz XV uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych przygotowali niezwykłe, świąteczne spotkanie, podczas którego zaprezentowali swoje kulinarne umiejętności. Projekt edukacyjny Gale Bożonarodzeniowe realizowany jest w zespole szkół od 2000 roku. Został on opracowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: Joannę Dudę i Sebastiana Krzywdę.

Gale stały się tradycją szkoły co wzbogaciło ofertę edukacyjną ZSH-T, każda miała inną myśl przewodnią. Gala zbiegła się z pięcioleciem partnerstwa między powiatami. Stąd pomysł aby uczniowie klasy drugiej technika żywienia i usług gastronomicznych wykonali dania świąteczne kuchni Pomorza, Tatr i Mazowsza. Profesjonalną obsługę zapewnili uczniowie klasy II g i III b. Dekoracje stołów i sali zapewnili uczestnicy kursu florystycznego organizowanego przez ZSH-T.

Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych: Joanna Duda, Emilia Młynarczuk, Ewa Rudownik, Urszula Żemojcin-Kowalska i Sebastian Krzywda. Gala połączona była ze świątecznym spotkaniem z władzami gmin i pracownikami samorządowymi. Uroczystość rozpoczęli pani dyrektor Aldona Liszka-Urbańska i starosta świdnicki Piotr Fedorowicz. Życzenia złożyli biskup Adam Bałabuch, ks. Waldemar Pytel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy oraz ks. dr Piotr Nikolski, proboszcz parafii prawosławnej. Miłym akcentem były pozdrowienia świąteczne nagrane przez starostów zaprzyjaźnionych powiatów: Janinę Kwiecień – Powiat Kartuski i Krzysztofa Figata – Powiat Łowicki. Całość uświetnił występ pana Łukasza Grabickiego. Dzięki uprzejmości właścicieli Hotelu pod Wierzbą: Renacie i Bogusławowi Makarewiczom Gala odbyła się w sali bankietowej hotelu.

Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy