Uczeń z Zespołu Szkół w Strzegomiu zdobył II miejsce w Powiatowym Konkursie Turystycznym
(10.12.2014)

Rafał Mielczarek - uczeń klasy 3 Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Zespole Szkół w Strzegomiu, znalazł się również i w tym roku w czołówce zwycięzców w konkursie powiatowym pn. „VIII Powiatowy Konkurs Turystyczny – Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym – Pogórze i Góry Kaczawskie”, zorganizowanym przez ZSH - T w Świdnicy.

Konkurs odbył się 28.11.2014 r. i podobnie jak w poprzednich latach, składał się z 2 części: pierwsza część teoretyczna, polegająca na rozwiązaniu testu z wiedzy o regionie oraz druga część (dot. tych uczniów, którzy „przeszli” do II etapu) – przedstawienie przygotowanej prezentacji multimedialnej nt. w/w obszaru. Reprezentant Zespołu Szkół w Strzegomiu Rafał Mielczarek (przygotowywany pod kierunkiem Renaty Dziurli) – zdobył II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego (w tym roku o jedno miejsce wyżej niż w roku ubiegłym). Należy wspomnieć, że uczniowie z Zespołu Szkół w Strzegomiu po raz szósty z kolei zdobywają czołowe miejsce w tym konkursie (trzy razy pierwsze, dwa razy drugie i raz trzecie). Gratulacje – oby tak dalej.

Zespół Szkół w Strzegomiu