Wernisaż licealistki z świdnickiego III LO
(08.12.2014)

Dnia 2 grudnia w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej im K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie odbył się wernisaż wystawy uczennicy klasy I b – artystycznej z grafiką komputerową III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy Elizy Shin Arei Wódiewicz. Uroczystego otwarcia wernisażu dokonali, Burmistrz Dzierżoniowa, Dariusz Kucharski i Dyrektor Biblioteki, Jadwiga Horanin.

Eliza zaprezentowała całe spektrum swojej twórczości artystycznej: grafikę komputerową, rysunek, lalki, własnoręcznie wykonaną odzież, a także niezwykłego anioła, wykonanego na ogólnopolski konkurs „ Anioły są takie”. Eliza, którą pasją artystyczną „zaraził” dziadek malarz Marian Wódkiewicz, przyznała w katalogu do wystawy: „Tak naprawdę przede mną jeszcze długa droga, ale mimo porażek staram się nie zniechęcać i czerpać z życia i swojego talentu pełnymi garściami. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się stanąć na równi z innymi znanymi rysownikami z całego świata i stworzyć coś naprawdę niesamowitego”. Wystawę uczennicy świdnickiej „Trójki” oglądać można do 30.01.2015.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy