Zwycięska drużyna z ZS w Strzegomiu
(21.11.2014)

17 listopada 2014r. w Świdnicy odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Twoja Europa”. Konkurs zorganizowało koło Ligi Kobiet Polskich i biuro posła do Parlamentu Europejskiego Pana Bogdana Zdrojewskiego. Fundatorem nagród rzeczowych było również Nadleśnictwo Świdnica.

Do rywalizacji o główną nagrodę, wyjazd do Parlamentu Europejskiego przystąpiło 8 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Świdnickiego. Po etapie pisemnym, do ścisłego finału, zakwalifikowały się 3 drużyny. Rywalizacja finałowa była bardzo emocjonująca i wyrównana, a o zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu: Karol Kostuch, Radosław Zając i Adrian Kołodziej przygotowani przez Panią Marzennę Łaciuk. Zwycięski Zespół wyjedzie na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego. Serdecznie gratulujemy.

Zespół Szkół w Strzegomiu