„Twoja krew –Moje życie” w Zespole Szkół w Strzegomiu
(12.11.2014)

Po raz XXIII młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu oraz mieszkańcy miasta udowodnili, jak ważna jest idea niesienia bezinteresownie pomocy drugiemu człowiekowi. Organizatorzy akcji cieszą się ogromnie, że tak wielu młodych ludzi przyłączyło się do honorowych dawców krwi. Kolejne pokolenie uzyskując pełnoletniość doświadczyło udziału w akcji, oddając po raz pierwszy krew.

I tym razem nie zawiedli absolwenci szkoły, byli obecni podczas zbiórki. RCKiK w Wałbrzychu doceniło zaangażowanie i wytrwałość przy organizowaniu akcji, przekazując na ręce Moniki Kozłowskiej Certyfikat, za prowadzenie działalności edukacyjnej w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „ Twoja Krew – Moje Życie”. Młodzież szkoły otrzymała piłki, które będą wykorzystane podczas lekcji wychowania fizycznego. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha od godz. 8,30 do godz.13,00, pobrało 15,3 litra krwi od 34 dawców. Chętnych było więcej – 48 , ale nie każdy przeszedł rozmowę i badania wstępne. Uczestnicy akcji otrzymają drobne gadżety oraz pakiety regeneracyjne. Za okazane serce i udział w akcji serdecznie dziękujemy!

Koordynatorzy akcji
Dorota Sozańska