Zespół Szkół w Strzegomiu dla przedszkolaków
(28.10.2014)

Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu biorący udział w akcji "Młodzież czyta dzieciom" mogli sprawdzić swoje możliwości aktorskie występując na scenie Strzegomskiego Centrum Kultury. To wielkie wydarzenie poprzedza nie tylko nauka tekstu, ale i czas, który poświęcony został na wykonanie dekoracji i zgromadzenie rekwizytów.

Przedstawienie wystawiono dwukrotnie o godzinie 10.00 dla przedszkoli i o 11.00 dla szkół podstawowych z naszej gminy. Razem z przedszkolakami imprezę oglądali zaproszeni goście: dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom - Katarzyna Wójcik, a także dyrektor Zespołu Szkół Robert Wójtowicz, wicedyrektor Dorota Sozańska oraz dyrektorzy przedszkoli z terenu naszej gminy. Młodzi aktorzy na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury czuli się wyśmienicie, okiełznawszy tremę dali popisowy występ. Niezapomniane kreacje stworzyły: Aleksandra Zdanowicz - świnka, Emilia Ślek - świnka, Patrycja Klęczar - świnka oraz Igor Kubiak- Książę (świniopas), Angelika Fikiel - Córka Cesarza, Adriana Góral - Matka, Barbara Grad - Córka, Mateusz Paduchowicz - Cesarz, Ala Starczała, Adela Gawlik i Roksana Grajna - Damy dworu, Damian Swat i Patryk Grabowski- straż cesarska . Wszyscy starali się zrobić jak najlepsze wrażenie na młodych widzach. Przedstawienie obejrzało 449 dzieci z naszej Gminy. Tradycyjnie po przedstawieniu dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z młodzieżą i dotknąć rekwizytów, co sprawiło im ogromną radość. Wśród chłopców największym zainteresowaniem cieszyło się uzbrojenie straży królewskiej udostępnione przez Krzysztofa i Grzegorza Falkiewiczów oraz Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich. W zdobyciu rekwizytów pomagali nauczyciele Laura Rychlik, Agnieszka Oleszko i Monika Kozłowska oraz uczniowie Zespołu Szkół. Ogromne podziękowania dla Pana Macieja Gregorczyka za udostępnienie palet na podest i dla sklepu obuwniczego ''WIP''. Za przygotowanie aktorów i oprawę muzyczną odpowiadał nauczyciel Ireneusz Miepariszwili. Nad całoroczną pracą podczas akcji "Młodzież czyta dzieciom" i organizacją przedstawienia czuwała Małgorzata Kossak.

Zespół Szkół w Strzegomiu