Grupa Teatralna z DPS Jaskulin na XVII Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Kamiennej Górze
(28.10.2014)

10. października br. grupa teatralna z Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie uczestniczyła XVII Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Kamiennej Górze zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie. Na scenie kamiennogórskiego Centrum Kultury wystąpiło 14 grup teatralnych z Polski i z Niemiec.

Wszyscy aktorzy zadbali o dostarczenie widzom wielu emocji. Była zarówno radość jak i wzruszenie. Grupa teatralna z DPS w Jaskulinie pn. „Niepokorni” zaprezentowała się w kabaretowym przedstawieniu pt. „Do zakochania jeden krok”. Jury obserwowało wszystkie występy i nagradzało artystów gromkimi brawami. Przegląd nie miał charakteru konkursu, wobec tego wszyscy artyści byli zwycięzcami. Po oficjalnej, teatralnej części był czas na zabawę przy muzyce w wykonaniu zespołu „Podzamek Boys”. Uczestnicy przeglądu integrowali się poprzez wspólną zabawę. Wieczorem grupy teatralne wraz z opiekunami pojechały do miejscowości Miszkowice na nocleg. „Gościniec nad Bukówką” okazał się uroczym pensjonatem, z którego okien roztaczał się piękny widok na zalew Bukówka. W sobotę dla wszystkich uczestników przeglądu zorganizowana została wycieczka do Western City w Ścięgnach koło Karpacza. Każda osoba dostała do dyspozycji karnet na wszystkie atrakcje tego westernowego miasteczka. Było m.in. strzelanie z łuku, rzut lassem, jazda konna. Zaaranżowano również napad na bank i pojedynek rewolwerowców – wszystko rodem z dzikiego zachodu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie