Dzień Edukacji w strzegomskim LO - dostojnie, radośnie i żartobliwie.
(14.10.2014)

Dzień Edukacji Narodowej w strzegomskim LO ma zawsze niezwykłą oprawę. Nie inaczej było i w tym roku. Uroczysty apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu państwowego, ważnych słów wypowiedzianych przez uczniów oraz wzruszających utworów muzycznych.

Nie zabrakło również dostojnych gości: Starosty Świdnickiego Zygmunta Worsy, Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, Etatowego Członka Zarządu Powiatu Świdnickiego Sabiny Cebuli oraz przedstawiciela Rady Rodziców Cezarego Włodarczyka. Były również przemówienia i życzenia wygłoszone przez zaproszonych gości. Nieodłącznym elementem Dnia Edukacji Narodowej jest wręczanie nagród dyrektora. W tym roku wyróżnieni zostali następujący nauczyciele: pani Ewa Tutka, pani Lucyna Miłek, pani Katarzyna Tomczyk - Sulima, pan Piotr Bułakowski i pan Przemysław Stempniewicz.

Upominek oraz kwiaty od społeczności LO otrzymała również pani Regina Puczka, wieloletni dyrektor i nauczyciel, która w czerwcu zakończyła swoją pracę w szkole. Ważnym elementem uroczystości było również ślubowanie klas pierwszych oraz ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego. I właśnie na tym akcencie zakończyła się oficjalna cześć apelu, którą przygotowała klasa II a z wychowawcą Przemysławem Knapem, ponieważ drugą część uroczystości przejęła klasa II c wraz z wychowawcą Joanną Durlik. Oznaczało to jedno - rozpoczęły się otrzęsiny klas pierwszych. Licealiści przygotowali konwekcję wsi, dlatego nie zabrakło siana, taczek, wiejskich strojów z najnowszej kolekcji jesień - zima oraz muzyki znanej z remizowych dyskotek: "Jesteś szalona", "Ruda", "Cztery osiemnastki". Konkurencje oddawały ducha wiejskich atrakcji: picie mleka na czas, przemarsz z jajkiem na łyżce stołowej, karaoke w rytm wymienionych przebojów, obieranie ziemniaków, taniec z wychowawcą przy ludowych melodiach. Bezkonkurencyjna okazała się klasa Ib z wychowawcą Przemysławem Stempniewiczem, która za rok zorganizuje kolejne otrzęsiny. Atmosfera w tym dniu była niezwykła. Uczniowie śpiewali do popularnych utworów, gorąco dopingowali swoich przedstawicieli, a nawet spontanicznie utworzyli taneczny korowód. Wybuchom śmiechu i okrzykom radości nie było końca. Atmosferę w szkole świetnie oddaje film nakręcony przez uczniów podczas szkolnych przerw do popularnego utworu Pharrella Williamsa "Happy". To był naprawdę energetyczny dzień dla społeczności LO.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu