"OTWARCIE PLACU ZABAW PRZY ZSS W STRZEGOMIU"
(30.09.2014)

Zakończyła się budowa nowego placu zabaw dla dzieci przy Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce 18 września b.r. Przecięcia wstęgi dokonano z udziałem przedstawicielek władz lokalnych. Starostwo Powiatowe w Świdnicy reprezentowała Sabina Cebula, Etatowy Członek Zarządu, a Urząd Miejski - Maria Michalec, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

Najmłodsi mogą korzystać z karuzeli z 4 siedziskami, lokomotywy z tunelem, kiwaka w kształcie psa oraz z huśtawki podwójnej, wahadłowej. "Wszystkie urządzenia posiadają wymagane atesty, zastosowano bezpieczną nawierzchnię syntetyczną. Pobyt na placu zabaw to nie tylko dobra zabawa, ale też praca nad poprawą kondycji ruchowej dzieci, ćwiczenia sprawnościowe i elementy gimnastyki korekcyjnej" - mówi z dumą Małgorzata Zaremba, dyrektor szkoły specjalnej. W dniu otwarcia plac mienił się kolorami balonów i strojami bawiących się na nim dzieci. Koszt inwestycji powstania placu to 122,6 tys. zł, z czego 50 % pochodzi ze środków ze Starostwa Świdnickiego, a pozostałe 50 % z ministerialnego programu "Radosna Szkoła".

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu