Ulica Bystrzycka po gruntownym remoncie
(25.09.2014)

W najbliższy piątek, o godzinie 10.00, zostanie przeprowadzony odbiór przebudowanej drogi powiatowej nr 2876 D, czyli ul. Bystrzyckiej. Przebudowa tej arterii komunikacyjnej była niezwykle ważną inwestycją, nie tylko dla miasta, ale dla całej gminy i powiatu.

Jej sprawne przeprowadzenie wymagało zaangażowania trzech samorządów oraz wsparcia ministerialnego z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Była to bardzo poważna inwestycja, wymagająca sporych środków finansowych, zaangażowania i koordynacji działań inwestorów i wykonawcy oraz cierpliwości mieszkańców i kierowców. Dzisiaj jednak widzimy, że opłacało się poczekać, bo nowa i przebudowana ul. Bystrzycka prezentuje się doskonale – mówi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu. Zakres prac obejmował między innymi: wykonanie nowej nawierzchni, wykonanie po obu stronach ulicy chodników z kostki betonowej, wykonanie ścieżki rowerowej, wykonanie 3 zatok autobusowych, korekta łuku przed skrzyżowaniem z ulicą z Westerplatte, poszerzenie ulicy Bystrzyckiej w miejscu projektowanego skrzyżowania z drogą gminną oraz nasadzenie drzew. Wykorzystując sytuację, że prawie cała ulica Bystrzycka jest gruntownie przebudowywana, na zlecenie Urzędu Miejskiego, wymieniono system oświetleniowy drogi a Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadziło niezbędne prace przy sieci wodno-kanalizacyjnej – dodaje Marek Olesiński Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Szczególnie cieszy dobra współpraca w sprawnym przeprowadzeniu tej inwestycji. Wartość całego zadania to ponad 3. 300 tys. złotych. Z czego 1. 180 tys. złotych pochodziło z budżetu miasta, 343 tys. złotych to wkład powiatu a 150 tys. dorzuciła Gmina Świdnica – dodaje Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa.

Całość prac przeprowadziło Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy