15 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie
(10.09.2014)

Mnóstwo kwiatów, prezentów, łez wzruszenia i ciepłych słów. Tak wyglądały obchody 15 lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie. 9 września sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury zapełniła się rodzicami, sponsorami, sympatykami i podopiecznymi Warsztatów. 15 lat działalności to dużo i mało. Dużo, bo gdy sięgam pamięcią wstecz to widzę ile razem udało nam się zrobić.

Mało, bo wiem ile jeszcze jest do zrobienia i ile jeszcze musimy i możemy zrobić dla naszych warsztatowiczów – mówiła do zgromadzonych kierownik WTZ Jadwiga Roniewska-Ciupiak. Powiat Świdnicki na obchodach reprezentowali: Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Alicja Synowska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula, Beata Galewska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Daria Kurek Radna Powiatowa i Stanisław Wachowiak Radny Powiatowy i Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Rodziny i Przeciwdziałania Bezrobociu. 15 lat działalności to nie tylko dziesiątki zrealizowanych projektów ale przede wszystkim niesamowita praca dla podopiecznych i z podopiecznymi. Kiedyś niepełnosprawni intelektualnie nie wychodzili poza swoje mieszkania, dzisiaj są pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa, od których my, pozostali, możemy się bardzo dużo nauczyć – mówiła do przybyłych Alicja Synowska, Wicestarosta.

Warsztaty działają w budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie i realizują swoje cele poprzez zajęcia w pracowniach terapeutycznych: uspołeczniającej, stolarskiej, plastycznej, krawieckiej, rehabilitacyjnej, bukieciarsko-ogrodniczej, ślusarskiej, ceramicznej, gospodarstwa domowego i relaksacyjno-psychorozwojowej.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy