Nowa siedziba pogotowia tańsza niż zakładano
(04.09.2014)

Wczoraj, 3 września, podpisano aneks do porozumienia zawartego pomiędzy Powiatem Świdnickim a gminami partycypującymi w budowie nowej siedziby pogotowia ratunkowego. Umowy zawarte z poszczególnymi gminami wymagały aneksowania z powodu oszczędności powstałych w wyniku rozstrzygniętych przetargów na wykonawstwo tej inwestycji. Cieszymy się, bo udało nam się zaoszczędzić kwotę przeszło 230 tysięcy złotych.

Tym samym zmniejszą się obciążenia finansowe naszych pozostałych partnerów – mówiła Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że budowa idzie szybciej niż wcześniej zakładaliśmy i najprawdopodobniej zostanie ukończona przed ustalonym wcześniej terminem – dodaje Alicja Synowska. Po podpisaniu stosownych aneksów włodarze poszczególnych gmin zwiedzili plac budowy i osobiście przekonali się o postępach inwestycji.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy