Nagrody dla najzdolniejszych
(02.09.2014)

1 wrześnie to rozpoczęcie roku szkolnego, jednak to także doskonały czas na podsumowanie minionego roku szkolnego i wyróżnienie najzdolniejszych uczniów uczęszczających do placówek oświatowych podległych powiatowi. Dzisiaj chcielibyśmy nagrodzić tych z Was, którzy reprezentowali nasz powiat na olimpiadach sportowych i przedmiotowych oraz najzdolniejszych maturzystów roku szkolnego 2013/2014.

Te drobne kwoty, którymi chcielibyśmy Was nagrodzić, niech będą zachętą do jeszcze cięższej pracy nad rozwojem swoich umiejętności i pasji, gdyż trud włożony dzisiaj z pewnością zaprocentuje w przyszłości – tymi słowami powitał przybyłych uczniów i nauczycieli Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa. W ubiegłym roku, na podobnej uroczystości, w tym samym miejscu, gościł z nami były uczeń jednej z naszych szkół ponadgimnazjalnych, sportowiec, Paweł Fajdek. Dziś to już, Mistrz Świata, Paweł Fajdek. Niech jego przykład pokaże Wam, że ciężka praca procentuje – mówiła do zgromadzonych Wicestarosta Alicja Synowska.

Łącznie nagrodzono 137 uczniów. Najlepsi maturzyści Powiatu Świdnickiego to: Anna Lasak, Jagoda Glinka, Wojciech Bielawski, Beata Janus i Paweł Tarczyński.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy