AKTUALNO列I

安i皻o Wojska Polskiego
(18.08.2014)

15 sierpnia w ca造m kraju obchodzili鄉y 安i皻o Wojska Polskiego. Uroczysto軼i odby造 si tak瞠 w 安idnicy, na Pl. Grunwaldzkim pod Pomnikiem Zwyci瘰twa. Organizatorem 鈍i皻a by Zwi您ek By造ch 皋軟ierzy Zawodowych ko這 w 安idnicy na czele z prezesem p趾 Tadeuszem Bortnikiem.

W obchodach brali udzia przedstawiciele w豉dz samorz康owych z Powiatu 安idnickiego, Miasta 安idnicy oraz Gminy Wiejskiej 安idnica, a tak瞠 cz這nkowie stowarzysze kombatanckich, harcerze, uczniowie, duchowni, funkcjonariusze wojska i pozosta造ch s逝瘺 mundurowych oraz mieszka鎍y 安idnicy i powiatu. Powiat 安idnicki na uroczysto軼iach reprezentowali Alicja Synowska Wicestarosta 安idnicki oraz Sabina Cebula Etatowy Cz這nek Zarz康u.

砰j帷 dzisiaj, w zjednoczonej Europie, zapominamy cz瘰to, 瞠 nasi dziadowie i pradziadowie musieli o t Woln i Niepodleg陰 walczy z karabinem w r瘯u, niekiedy p豉c帷 za t walk cen najwy窺z, jak by這 w豉sne 篡cie – m闚i豉 do zgromadzonych Alicja Synowska Wicestarosta 安idnicki.

Zebrani obejrzeli kr鏒ki program artystyczny przygotowany przez M這dzie穎wy Dom Kultury w 安idnicy, po kt鏎ym z這篡li wie鎍e oraz wi您anki kwiat闚. Uroczysto軼i zako鎍zy poch鏚 do Katedry 安idnickiej, gdzie odby豉 si Msza 安i皻a.

|  do g鏎y  |