AKTUALNO列I

Powiat wspiera dzia豉lno嗆 mieszkania treningowego w 安idnicy
(14.08.2014)

W lipcu br. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Os鏏 z Upo郵edzeniem Umys這wym Ko這 w 安idnicy uruchomi這 mieszkanie treningowe dla swoich podopiecznych. Dzi瘯i temu osoby niepe軟osprawne b璠 przygotowywa造 si do samodzielnego 篡cia. Powiat 安idnicki wspiera bie膨c dzia豉lno嗆 mieszkania treningowego.

W wyniku rozstrzygni皻ego konkursu pn. „Przeprowadzenie na terenie Powiatu 安idnickiego dzia豉 treningowych zmierzaj帷ych do usamodzielnienia os鏏 niepe軟osprawnych intelektualnie” Powiat powierzy realizacj tego zadania Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Os鏏 z Upo郵edzeniem Umys這wym Ko這 w 安idnicy przekazuj帷 w roku bie膨cym na ten cel kwot 21 tys. z. Bez tej pomocy funkcjonowanie mieszkania by這by niemo磧iwe. Jestem przekonana, 瞠 udzielone przez powiat wsparcie przyczyni si do poprawy warunk闚 篡cia os鏏 niepe軟osprawnych – m闚i豉 podczas spotkania z mieszka鎍ami  mieszkania treningowego w 安idnicy Wicestarosta 安idnicki Alicja Synowska. Tygodniowo w mieszkaniu przebywa sze嗆 os鏏 w asy軼ie opiekun闚. W sumie programem obj皻e s 32 osoby. Ka盥a osoba niepe軟osprawna powtarza kilkakrotnie tygodniowy cykl treningowy. Jeste鄉y pod ogromnym wra瞠niem pierwszych efekt闚. Mieszka鎍y podczas naszego spotkania samodzielnie przyj瘭i nas jako go軼i, samodzielnie otworzyli drzwi domofonem, zaprosili do sto逝, pocz瘰towali herbat, ciastem, opowiadali o swoich wra瞠niach z pobytu  w mieszkaniu i najbli窺zych planach – wsp鏊nie podkre郵aj Wicestarosta Alicja Synowska oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Beata Galewska. Mieszka鎍y sami opracowali zasady przebywania w mieszkaniu. Ucz si troszczy nie tylko o siebie, ale tak瞠 o innych.

Jest to kolejna wsp鏊na inicjatywa z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Os鏏 z Upo郵edzeniem Umys這wym Ko這 w 安idnicy, z kt鏎ym wsp馧praca przebiega na bardzo wysokim poziomie.

|  do g鏎y  |