Nowy chodnik przy drodze powiatowej
(01.08.2014)

6 sierpnia oddano do użytku mieszkańców kolejny chodnik znajdujący się przy drodze zarządzanej przez Powiat Świdnicki. Tym razem nowego ciągu pieszego, o długości 240 m, doczekali się mieszkańcy miejscowości Tomkowice (Gmina Strzegom). Zakres prac obejmował wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej oraz odwodnienia jezdni.

Tę funkcję spełniają nowe studzienki burzowe i przykanaliki, które podłączono do istniejącego kolektora deszczowego. Równie ważnym zadaniem wykonanym w ramach budowy nowego chodnika było poszerzenie drogi o 40 cm, polepszy to komfort jazdy kierowców oraz wpłynie na bezpieczeństwo i płynność ruchu – podsumowuje inwestycję Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

To nie pierwsza inwestycja w Tomkowicach. Łącznie wybudowano tutaj 608 mb. chodnika oraz zatokę parkingową wraz z podbudową.

Wartość tegorocznego zdania zamknęła się w kwocie prawie 73 tys. zł. Całość prac wykonała firma Bud – Bruk z Pastuchowa a inwestycję sfinansowała Gmina Strzegom. Prace nadzorowała Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego.
W odbiorze brali udział: Sabina Cebula Etatowy Członek Zarząd Powiatu, Alicja Synowska Wicestarosta Świdnicki, Paweł Marchlewski i Monika Cieślik z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, Zastępca Dyr. Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Mariusz Szyrner, inspektor Maria Bajerska oraz sołtys wsi Tomkowice Andrzej Szczepanik wraz z mieszkańcem miejscowości Franciszkiem Piłatem i wykonawcą robót Jerzym Stelmachem.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy