Pogotowie przed terminem
(24.07.2014)

Bardzo prawdopodobnym jest, że nowy budynek pogotowia powstanie dużo wcześniej niż pierwotnie zakładano - cieszy się Alicja Synowska, Wicestarosta Świdnicki, która nadzoruje budowę. Dzięki bardzo sprzyjającym warunkom atmosferycznym prace nad nową siedzibą pogotowia idą bardzo sprawnie i być może budynek zostanie ukończony już w październiku.

Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że obiekt jest w stanie surowym otwartym (tzn. bez stolarki okiennej i drzwiowej). Obecnie wewnątrz wzniesionych zostało już większość ścian działowych. Gotowe są także izolacje i podkłady pod posadzki. Rozpoczęty został montaż instalacji wewnętrznych: wodno - kanalizacyjnej, c.o. oraz elektrycznej - informuje Alicja Synowska. Dotychczasowe warunki funkcjonowania pogotowia zdecydowanie odbiegały od standardów instytucji ochrony zdrowia. Nowa siedziba pogotowia to nowoczesny i funkcjonalny obiekt w którym pacjenci obsługiwani będą w komfortowych warunkach - dodaje Wicestarosta.