Nagrodzono najlepsze Ośrodki Szkolenia Kierowców
(16.06.2014)

We wtorek, 17 czerwca, w sali narad świdnickiego Urzędu Stanu Cywilnego odbyło się spotkanie z właścicielami Ośrodków Szkolenia Kierowców z terenu Powiatu Świdnickiego. Oprócz kierowników ośrodków w spotkaniu uczestniczyli: Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula, Dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego Lesław Podgórski oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu Dyrektor Leszek Tkaczyk.

W spotkaniu brał też udział przedstawiciel Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Leszek Głowacki, który zaprezentował zasady działania „Portalu OSK”, dzięki któremu szkoły jazdy mogą bezpośrednio komunikować się ze Starostwem Powiatowym. Na spotkaniu podsumowano i omówiono wyniki zdawalności praktycznych egzaminów na prawo jazdy przeprowadzanych w ubiegłym roku w WORD Wałbrzych. Przy okazji nagrodzono drobnymi upominkami właścicieli najlepszych ośrodków szkolenia kierowców. Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Stefan Borko z Oddziału Dolnośląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego, który mówił na temat jakości szkolenia kierowców kategorii C i wyższych. Podobne spotkania odbywają się cyklicznie, gdyż w związku ze zmianą ustawy o kierujących pojazdami Starosta zobowiązany jest do przeprowadzania analizy zdawalności w ośrodkach szkolenia – podsumowała spotkanie Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy