Uwaga ! Zmiana terminu przyjmowania wniosków w ramach modułu I pilotażowego programu „Aktywny samorząd”
(16.06.2014)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy informuje, że decyzją Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych został skrócony termin przyjmowania wniosków w module I i obecnie upływa w dniu 30 sierpnia. Bardzo prosimy Wnioskodawców o uwzględnienie tej zmiany w planach dotyczących aplikowania o wsparcie w ramach programu.

Jednocześnie przypominamy, iż w ramach modułu I osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON kosztów:

• zakupu/montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,

• uzyskania prawa jazdy kategorii B,

• zakupu sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,

• szkolenia w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,

• zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

• utrzymania sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

• zakupu protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,

• utrzymania sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,

• pobytu dziecka w żłobku lub przedszkolu,

Skrócenie terminu zakończenia przyjmowania wniosków nastąpiło w celu sprawniejszej organizacji prac związanych z rozpatrywaniem wniosków, a w efekcie - w celu skrócenia oczekiwania na realizację wnioskowanego wsparcia.
Po dniu 30 sierpnia mogą być przyjęte jedynie te wnioski, wobec których Realizator programu podejmie decyzję o przywróceniu terminu na złożenie wniosku. Ubiegając się o przywrócenie terminu, Wnioskodawca zobowiązany jest opisać i udokumentować przyczyny uchybienia terminu.

Miejsce składania wniosków:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy