V FESTYN DLA DZIECI "Mama, Tata i Ja"
(16.06.2014)

W dniu 8 czerwca 2014 roku w godzinach od 14.00 do 18.00 na terenach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Witoszowie Dolnym po raz pierwszy w Gminie ostał zorganizowany przez Ligę Kobiet Polskich w Świdnicy festyn dla dzieci z okazji "Dnia Dziecka".

Organizatorzy: Liga Kobiet Polskich

Współorganizatorzy: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
Partnerzy: MPK, TKKF-Sudety, TKKF - Licznikowiec, Komenda Powiatowa Policji, Pogotowie Ratunkowe ze Świdnicy, Ochotnicza Straż Pożarna z Witoszowa Dolnego, Bank Zachodni WBK, firmy kosmetyczne Oriflame, Szkoła języka angielskiego "Mała Liguana", salon kosmetyczny "Kleopatra", Urząd Gminy Świdnica z panią wójt Teresą Mazurek.
O godzinie 14.00 rozpoczęto festyn, w otwarciu wzięła udział Pani Poseł Teresa Świło .

W trakcie imprezy odbywały się konkursy sportowe przygotowane przez TKKF-Sudety oraz TKKF Licznikowiec. Na 11 stanowiskach czekały ciekawe konkurencje, aby wziąć udział w nich udział należało pobrać w punkcie rejestracyjnym karty startowe, przejście wszystkich stanowisk dawało prawo do losowania nagród zakupionych z dotacji Starostwa Powiatowego oraz dotacji sponsorów.

Przygotowano również dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami oraz przejażdżki konne.
W okolicach sceny ustawiono stoiska, gdzie można było uzyskać poradę kosmetyczną od konsultantów firmy Orifame oraz kosmetyczki z salonu kosmetycznego "Kleopatra". Panie malowały na kolorowo wszystkie dziecięce buźki, a mamom wykonywano fachowy makijaż.

Pielęgniarki mierzyły ciśnienie tętnicze krwi, oraz dokonywały pomiaru cukru i cholesterolu.
Pod fachowym okiem każdy chętny mógł nauczyć się w jaki sposób prawidłowo kontrolować stan piersi. Nauka odbywała się na profesjonalnych modelach do badania piersi.

Szkoła języka angielskiego przeprowadzała konkursy językowe i plastyczne za które wręczane były nagrody.
Przy zaimprowizowanej scenie pani Grażyna Działowska prowadziła konkursy z zasad ruchu drogowego, a wspaniałe nagrody ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Wałbrzycha.

Można też było obejrzeć samochód policyjny, ambulans pogotowia oraz wóz strażacki, wsiąść do niego włączyć syreny i zrobić sobie zdjęcie. Chętni mogli również oznakować swoje cenne przedmioty lub mieli możliwość umówić się na taką czynność w Komendzie Powiatowej w Świdnicy.

Stanowisko Banku Zachodniego cieszyło się nie mniejszym powodzeniem, pracownicy udzielali informacji o nowych produktach banku, rozdając jednocześnie zielone baloniki i słodycze.

Oprócz samochodów służb ratowniczych, można było oglądać samochody ze specjalną reklamą Da Grasso menadżer firmy ufundował pięć dużych pizz.

Na zaimprowizowanej scenie odbywały się konkursy śpiewacze i recytatorskie pod hasłem "mikrofon dla wszystkich" dla odważnych czekały nagrody ufundowane przez Mc Donalda oraz Ligę Kobiet Polskich.

Na zakończenie festynu rozlosowano nagrody główne: hulajnogi przekazane przez dewelopera Blackrock Properties oraz tablet ufundowany przez Radę Sołecką.

Nagrody wylosowali:
Hulajnogi: Natalka Jasinowicz, Norbert Kycia, Magda Mróz, Dawid Jędrusiak, Kinga Kubisztal.
Tablet wylosował Adam Gołoś - w imieniu Rady Sołeckiej nagrodę wręczyła pani Jadwiga Wicher przewodnicząca Rady Sołeckiej

Upalną pogodę zraszała Ochotnicza Straż Pożarna polewając co jakiś czas cały teren wodą.
Nad całością czuwał dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Krzysztof Jas.

Sponsorzy:
MPK, Bank Zachodni WBK, Wojewodzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu Mc Donalds, MZEC, GeoProjekt, Blackrpck Properties.

Festyn został dofinansowany dotacją Starostwa Powiatowego.