VI europejski tydzień sportu dla wszystkich w Zespole Szkół w Strzegomiu
(29.05.2014)

21 maja na boisku przy Zespole Szkół w Strzegomiu odbył się turniej sportowy, w którym rywalizowali ze sobą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Zawody zorganizowane zostały przez nauczycieli wychowania fizycznego - z ZS p. Henryka Zatora i p.Pawła Durlika z LO p. Anitę Kołaczek, oraz p. Przemysława Stempniewicza. Impreza promowała VI Europejski Tygodzień Sportu dla Wszystkich - XX Sportowy Turniej Miast i Gmin 2014.

Warto dodać, że podobne przedsięwzięcia, koordynowane przez strzegomski OSiR, miały miejsce na obiektach sportowych całej gminy w dniach od 17 do 23 maja. Ich głównym celem było wskazanie na rolę aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu, zdrowy styl życia , uświadomienie potrzeby systematycznego wykonywania ćwiczeń u osób nieaktywnych. Taki też zamysł mieli organizatorzy turnieju w ZS. Rywalizacja na boisku przy ulicy Krótkiej przebiegała w dwóch dyscyplinach: piłce nożnej i piłce siatkowej. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy. Mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Zespołu Szkół i Liceum Ogólnokształcącego zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Lepsze natomiast okazały się dziewczęta z LO w rywalizacji w piłce siatkowej. Wygrały swój mecz (w setach 0:2). Warto podkreślić, że same wyniki nie miały aż tak wielkiego znaczenia. Istotne były wspomniane wyżej cele. Pośrednio także integracja młodzieży obu szkół. Należy wskazać na bardzo dobrą atmosferę w czasie trwania turnieju, zachowanie wszelkich reguł fair play w rywalizacji sportowej. Miejmy nadzieję, że za rok w ramach kolejnego Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich młodzież obu placówek będzie miała kolejną okazję do wspólnego propagowania zdrowego stylu życia.

H. Zator
Zespół Szkół w Strzegomiu