Dzień Strażaka
(22.05.2014)

Co prawda Dzień Strażaka przypada na 4 maja, i pierwsze uroczystości połączone z mszą świętą już się odbyły, to 20 maja miała miejsce chyba najprzyjemniejsza część obchodów. Tego dnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i odznaczeń dla strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Za codzienny trud służby strażackiej zgromadzonym podziękowali Komendant Powiatowej Straży Pożarnej starszy brygadier mgr inż. Tomasz Szuszwalak oraz Prezes Zarządu ZOSP RP w Świdnicy Alicja Synowska. Wszyscy wiemy, jak ciężką służbę pełnicie na co dzień. Dzisiaj jest okazja do podziękowań, skromnych nagród, awansów i życzeń – mówiła do zgromadzonych Alicja Synowska. Z okazji Dnia Strażaka Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa uhonorował nagrodami pieniężnymi strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz nagrodami rzeczowymi druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Świdnickiego.

Nagrodzeni zostali:

• Stępień Mariusz,

• Grzelak Łukasz,

• Rymsza Jarosław,

• Szydłowski Paweł,

• Leśnicki Marek,

• Wiśniowski Jakub,

• Palka Barbara,

• Budkiewicz Dariusz

• Jarzyna Robert z OSP Marcinowice,

• Łukasiewicz Stanisław z OSP Grodziszcze,

• Ireneusz Zadylak z OSP Żarów,

• Czesław Sołtysik z OSP Żelazów,

• Czesław Suchojad z OSP Kłaczyna,

• Wojciech Jaieła z OSP Jaworzyna Śl.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy