Stuletni sprinter z Powiatu Świdnickiego
(07.05.2014)

Pan Stanisław, rekord na „setkę” 34 sekundy. Niektórzy powiedzą, że to żadna rewelacja. Być może, gdyby nie fakt, że Pan Stanisław niedawno skończył 104 lata! Pan Stanisław, rocznik 1910, wygląda i czuje się fantastycznie, jak na swój słuszny wiek. Na pytanie o receptę na długowieczność odpowiada, że spokój, umiarkowana aktywność fizyczna oraz nie odmawianie sobie czasami drobnych przyjemności dają takie rewelacyjne efekty.

Czy chodzę do lekarza? Tak, często. Ale tylko dlatego, że moi wnukowie to lekarze, więc odwiedzam ich, ale tylko po to aby zapytać co u nich słychać – śmieje się Pan Stanisław. Już w tę sobotę stulatek ze Świdnicy spotka się z najmłodszymi sportowcami na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, aby osobiście udowodnić młodym lekkoatletom, że sport to zdrowie i sposób na długowieczność. Rekord stulatka na „setkę” ustanowił pewien Japończyk i wynosi on 29,83 sekundy, Pan Stanisław nie ma ambicji odbierania mu rekordu, ale w sobotę, we Wrocławiu, pokażemy wszystkim, dużo młodszym, że 104 lata to również dobry wiek na uprawianie sportu – dodaje Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, który trenował z sędziwym biegaczem.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy