Pożegnanie maturzystów w Zespole Szkół w Strzegomiu
(29.04.2014)

W piątek 25 kwietnia 2014 r uczniowie Technikum Ekonomicznego, Technikum Informatycznego, Technikum Mechanicznego i po raz pierwszy Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Zespole Szkół w Strzegomiu, po czteroletniej edukacji opuścili mury szkoły. Były to wzruszające chwile, nie tylko dla absolwentów, ale dla całej społeczności szkolnej.

Był to długi czas nauki i zdobywania kwalifikacji zawodowych, ale również czas rozwijania pasji, zainteresowań, pogłębiania przyjaźni i niekiedy pierwszych miłości. Na tak doniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć znamienitych gości. Swoją obecnością akademię uświetnili: Sabina Cebula - Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Ryszard Chęciński –przedstawiciel branży górniczej. Uroczystą akademię rozpoczęły ciepłe słowa Pani Dyrektor Doroty Sozańskiej skierowane do wszystkich tegorocznych absolwentów. Głos na uroczystości zabrali także przybyli goście, życząc młodzieży realizacji planów osobistych i zawodowych. Pani Sabina Cebula skierowała przesłanie, że nasze miasto, gmina i powiat potrzebują młodych, kreatywnych i wykształconych ludzi. Natomiast Pan Ryszard Chęciński przedstawił ofertę pracy dla absolwentów Technikum Górnictwa Odkrywkowego, a także motywował młodzież do podejmowania kierunkowych studiów. Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w Zespole Szkół w Strzegomiu:

• Dominika Barwaśna IV TE

• Anna Drzewiecka IV TE

• Elżbieta Kossak IV TE

• Joanna Kwiatkowska IV TE

• Anna Ostatek IV TE

• Sylwia Stefanko IV TE

• Klaudia Ślęk IV TE

• Malwina Kulasa IV TE

• Marek Piskor IV TGO

• Dominika Kmiecik IV TGO

• Krzysztof Matusz IV TGO

• Marcin Oleksiak IV TGO

• Rafał Osoba IV TGO

• Piotr Bubula IV TIM

• Maciej Zawada IV TIM

Niewątpliwie ogromnym wzruszeniem, było pożegnanie klas przez wychowawców: p. Monikę Kozłowską, p. Renatę Mikołajewicz – Gołąb i p. Roberta Wójtowicza. Po części oficjalnej koledzy i koleżanki z klas III przygotowali montaż słowno – muzyczny i drobne upominki, które niosły przesłanie, że „Każda chwila życia to przejście przez most, który coś kończy i coś zaczyna. I warto czasem zatrzymać się , by docenić te niepowtarzalne, szczęśliwe chwile…” .

Zespół Szkół w Strzegomiu