Pożegnanie absolwentów w „Mechaniku”
(28.04.2014)

25 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów w  Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Na uroczystość przybyli  zaproszeni goście: pani Alicja Synowska - Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, pan Jacek Durlik - dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, pan Andrzej Godyń - wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, pan Krzysztof Frąckowiak - prezes SIMP oddział Wałbrzych, pan Stanisław Godula- przewodniczący Koła Absolwentów ZSM oraz przedstawiciele Rady Rodziców  ZSM pani Aleksandra  Pawłowska oraz pani  Alina Gąsior.

Drogie koleżanki, kochani koledzy! Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział młodym ludziom: "Czasem nie zaszkodzi jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze, niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swoją młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który  w sobie nosisz, którym jesteś ty sam - każdy, każda". Takimi słowami uczniowie klas trzecich żegnali swoich starszych kolegów. Oczywiście na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, pan Krzysztof Anklewicz, który wręczył nagrody najlepszym absolwentom: Michałowi Galasowi, Mateuszowi Matuszkowi oraz Wojciechowi Błaszczykiewiczowi. Mateusz Matuszek otrzymał również nagrodę z rąk prezeza SIMP dla najlepszego "zawodowca" wśród absolwentów oraz nagrodę dyrektora CKZ dla absolwenta z najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych. Dyrektor nagrodził również sportowców, którzy przez 4 lata pobytu w szkole zdobyli liczne trofea na arenie sportowej, osiągnęli wiele sukcesów i przyczynili  się do podniesienia prestiżu naszej szkoły. Nasi sportowcy to: Przemysław Osienienko, Marcin Olszówka, Jakub Wawro, Tomasz Janikowski, Damian Palij, Mateusz Matuszek, Mateusz Kołodziej, Wojciech Sławiński, Maciej Kukulski, Mateusz Martyniak, Arkadiusz Kepa. Głos zabrała również pani Alicja Synowska, Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, która gratulowała absolwentom ukończenia szkoły oraz przekazała życzenia dalszych sukcesów w imieniu swoim oraz Starosty Świdnickiego pana Zygmunta Worsy. Absolwenci złożyli również uroczyste ślubowanie, w którym, między innymi,  ślubowali " z dumą i sentymentem wspominać lata spędzone w naszej szkole". Całość uroczystości uświetnił występ szkolnego zespołu "The Mechanix" oraz prezentacja multimedialna "Z życia naszej szkoły-absolwenci w obiektywie".

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy