Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego
(24.04.2014)

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest świętem ogólnopolskim uchwalonym przez Sejm w 2006 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy organizuje to święto cyklicznie. W tym roku zapraszamy na festyn, który odbędzie się w dniu 31 maja 2014 r., w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, ul. Towarowa 4, w godz. 11.00- 15.00

W programie między innymi:

• spektakl iluzjonisty i klauna Rufi Rafi,

• zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa *, malowanie lokomotywy,

• malowanie twarzy,

• przejazd drezyną,

• warsztaty robienia biżuterii,

• konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Poczęstunek dla wszystkich uczestników!
Za udział w konkursach i zabawie zapewniamy nagrody!

* Potwierdzenie zgłoszenia udziału w Festynie oraz zwiedzania Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa (czas trwania zwiedzania ok. 1 godziny 15 minut) należy dokonywać pod numerem telefonu 74/857 45 47 lub zgłaszać koordynatorom rodzinnej pieczy zastępczej do dnia 21 maja 2014 r.

W ramach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego obchodzonego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy ogłasza konkursy dla dzieci z rodzin zastępczych:

1. Plastyczny pod tytułem: "Moja wymarzona podróż pociągiem".
    Prace mogą być wykonane techniką dowolną, na odwrocie należy podać imię i nazwisko autora oraz wiek. Prace należy składać do dnia 21 maja 2014 r. w siedzibie Centrum, ul. Wałbrzyska 15, pok. 36 lub przesłać pocztą na ww. adres.;

2. Muzyczny pod tytułem: " Wsiąść do pociągu byle jakiego…"

Mile widziany własny tekst i podkład muzyczny lub interpretacje znanych utworów. Każda
z piosenek powinna zawierać motyw podróży, kolei lub pociągu. Maksymalny czas trwania utworu do 5 minut. Zapisy uczestników do konkursu muzycznego należy dokonywać pod numerem telefonu 74/ 857 45 47 lub zgłaszać koordynatorom rodzinnej pieczy zastępczej do dnia 21 maja 2014 r.
Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi w dniu 31 maja 2014 r.
podczas obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa