Uczniowie II LO wygrali dolnośląski konkurs historyczny
(17.04.2014)

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy: Dominik Wąsowicz i Igor Starke reprezentowali Powiat Świdnicki w Konkursie "Polska,Polacy.Dolnoślązacy... 10 lat w Unii Europejskiej". Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy.

Konkursowi patronował Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Radosław Mołoń. Konkurs, którego finał odbył się skierowany był do uczniów dolnośląskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i dotyczył wiedzy z zakresu integracji Polski z Unią Europejską oraz członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Starostwo Powiatu Świdnickiego wytypowało uczniów II LO do udziału w konkursie, biorąc pod uwagę ich wcześniejsze osiągnięcia w konkursach historycznych i wiedzy o społeczeństwie. W nagrodę Dominik i Igor otrzymali sprzęt elektroniczny oraz zaproszenie na wycieczkę w kwietniu do Warszawy i a we wrześniu do Brukseli. Jest to kolejny sukces uczniów II LO w konkursach na szczeblu wojewódzkim. 11 kwietnia odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim wręczenie nagród w wygranym przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego konkursie "Józef Ignacy Kraszewski - pisarz obojga narodów" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach partnerskiej współpracy Regionu Dolnego Śląska i Regionu Saksonii. II LO reprezentowały: Jagoda Czaczka, Adrianna Kaszubowska i Aleksandra Stojak. Oprócz tabletów wygrały wyjazd do Drezna. Gratulujemy.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy